13 sie 2023

XIX Niedziela Zwykła

1. Od sierpnia w naszej Parafii zamieszkał Ks. dr hab. Dariusz Pater z diecezji Radomskiej, profesor na Wydziale Studiów nad Rodziną i Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, bioetyk, psychoonkolog, autor ponad stu publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny nauk teologicznych, medycznych, humanistycznych i społecznych, inicjator i organizator cyklu konferencji naukowych dotyczących bólu i cierpienia człowieka. Pracuje jako psycholog w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet i Stowarzyszeniu MONAR  /Krótkoterminowy Ośrodek Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Budach Zosinych/. Więcej informacji tutaj.
    Ks. Dariusz od września będzie wspierał nas w niedzielnej posłudze duszpasterskiej. Bardzo serdecznie witamy go w naszej wspólnocie i życzymy, by czuł się wśród nas jak w rodzinie.
  2. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  3. W ramach duchowego pielgrzymowania w czasie trwania Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy jutro na adorację Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji pielgrzymów o godz. 21:00 w kościele.
    Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym duchowo pielgrzymów podczas codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele.
  4. W okresie wakacyjnym Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  5. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także święto Matki Bożej Zwycięskiej – patronki Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz 103. Rocznica „Cudu nad Wisłą” – zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  6. Trwają obchody 103. Rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Zachęcamy do udziału w uroczystościach.

Program uroczystości tutaj
    .
  7. W środę z Konkatedry na Kamionku o godz. 6:00 rano wyrusza Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która przybędzie na Jasną Górę 26 sierpnia.

Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
  8. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  9. W sobotę członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na nabożeństwo o godz. 6:00 rano.
  10. Dzisiaj wolontariusze Komitetu Społecznego "Świat Maćka" prowadzą zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację ciężko chorego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza.
    Maciek z diagnozą medyczną: autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego potrzebuje stałej opieki, pielęgnacji, leczenia i rehabilitacji.
    Zbiórka jest organizowana za zgodą Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej i została zarejestrowana na stronie MSWiA zbiorki.gov.pl /nr 2020/3156/KS/.
    Dziękujemy za pomoc i wsparcie.