Ogłoszenia parafialne

16 lip 2023

XV Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłą niedzielę w naszej Parafii gościł Ks. Zbigniew Bigda, misjonarz z Kazachstanu.
  Ks. Zbyszek składa wszystkim ofiarodawcom podziękowania za modlitwę, złożone ofiary oraz serdeczne, życzliwe i otwarte serca. 
 2. W czasie wakacji Msze św. niedzielne w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 3. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 4. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci oraz wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano. 
 5. W sobotę wolontariusze Diakoni Misyjnej Ruchu Światło Życie wyjeżdżają do Kambii - placówki misyjnej Diecezji Warszawsko-Praskiej w Sierra Leone.
  Z naszej Parafii w misji uczestniczy Zofia Bancerz oraz Michalina i Norbert Dziwińscy. W późniejszym terminie dołączy Julia Gugulska.
  W czasie pobytu będą prowadzić dwie tury rekolekcji ewangelizacyjnych oraz cykl konferencji dla małżeństw. Pragną także rozeznać potrzeby i możliwości wolontariatu w tamtejszej wspólnocie.
  Powrót planowany jest 13 sierpnia.
  Nasi wolontariusze otrzymali posłanie misyjne połączone ze specjalnym błogosławieństwem na czas wyjazdu oraz krzyże misyjne z rąk Bpa Romualda Kamińskiego 17 czerwca podczas diecezjalnego dnia wspólnoty Diecezji Warszawsko – Praskiej w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce.
  Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji wolontariuszy.
 6. Obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców z okazji dnia św. Krzysztofa będzie w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. oraz w dzień Św. Krzysztofa, we wtorek 25 lipca po Mszy św. wieczornej.
 7. W niedzielę 2 lipca, w Domu Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Kobyłce przy ul. Marii Skłodowskiej–Curie 4 odbyło się spotkanie poświęcone wspomnieniom o zmarłym w 2021 roku śp. Księdzu Janie Andrzejewskim, Dziekanie Kobyłkowskim, wieloletnim Proboszczu Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. Na spotkanie byli zaproszeni Księża z Dekanatu, rodzina i przyjaciele śp. Ks. Jana Andrzejewskiego. Spotkanie połączone z modlitwą w intencji zmarłego Ks. Jana zorganizowała poetka - pani Zofia Powązka – Zawadka, która na spotkaniu recytowała wiersze swojego autorstwa.
 8. Spółdzielnia Socjalna PODKOWA z siedzibą w Kobyłce informuje, że realizuje Program ,,Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023. Program jest formą wsparcia w wykonaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych. Adresatami tego programu mogą być osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
  Udział w programie jest bezpłatny.
  Spółdzielnia posiada nadal wolne miejsca dla osób chętnych do skorzystania z usługi asystencji. 
  Więcej informacji tutaj.