Ogłoszenia parafialne

18 cze 2023

XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Ks. Adrian Woźniak odprawi Mszę św. o godz. 11:30 i udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adriana i tegorocznych neoprezbiterów. 
  Więcej informacji — Święcenia Prezbiteratu - tutaj.
 2. Decyzją Episkopatu Polski Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi powinien być ponowiony w parafiach w całej Polsce we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny /w sobotę, 17 czerwca/ lub dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych. 
  Więcej informacji /Akt Poświęcenia/ tutaj.
 3. Dzisiaj zapraszamy na VII Rodzinny Piknik organizowany przez nasz Zespół Caritas.

  W programie Pikniku będzie zabawa fantowa z nagrodą główną, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także stoisko ze specjałami ukraińskimi. Wszystkie losy zabawy fantowej biorą udział w losowaniu cennej nagrody specjalnej: /rower i dwie hulajnogi/. Będzie także licytacja roweru górskiego i kilku bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Licytacja i losowanie nagrody specjalnej rozpocznie się o godz. 14:30. 
  Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na placu kościelnym.
  Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
 4. Nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa są sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek po nabożeństwie czerwcowym w kościele.
 6. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Wilna będzie w środę o godz. 19:00 w kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Pielgrzymka autokarowa do Wilna organizowana za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA wyruszy w terminie: od 26 do 29 lipca. Koszt wyn. 250 zł + 255 Euro.
  Więcej informacji tutaj.
 7. W środę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne po nabożeństwie czerwcowym w sali na plebanii.
 8. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8:00. 
  Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę od godz. 17:30.
 9. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  W tym dniu przypada 18. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.
 10. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 11. Komitet Organizacyjny Stowarzyszenia „INNA STRONA MIASTA” zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczyste wspomnienie 90. Rocznicy poświęcenia na Starym Cmentarzu w Kobyłce Pomnika Obrońców Ojczyzny Roku 1920. 

  W ramach uroczystości będzie Msza św. o godz. 13:00 w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce, po której nastąpi przemarsz na cmentarz i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.
  Więcej informacji tutaj.