18 cze 2023

XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Ks. Adrian Woźniak odprawi Mszę św. o godz. 11:30 i udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adriana i tegorocznych neoprezbiterów.
    Więcej informacji — Święcenia Prezbiteratu - tutaj.
  2. Decyzją Episkopatu Polski Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi powinien być ponowiony w parafiach w całej Polsce we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny /w sobotę, 17 czerwca/ lub dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych.
    Więcej informacji /Akt Poświęcenia/ tutaj.
  3. Dzisiaj zapraszamy na VII Rodzinny Piknik organizowany przez nasz Zespół Caritas.

W programie Pikniku będzie zabawa fantowa z nagrodą główną, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także stoisko ze specjałami ukraińskimi. Wszystkie losy zabawy fantowej biorą udział w losowaniu cennej nagrody specjalnej: /rower i dwie hulajnogi/. Będzie także licytacja roweru górskiego i kilku bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Licytacja i losowanie nagrody specjalnej rozpocznie się o godz. 14:30.
    Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na placu kościelnym.
    Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
  4. Nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa są sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek po nabożeństwie czerwcowym w kościele.
  6. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Wilna będzie w środę o godz. 19:00 w kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Pielgrzymka autokarowa do Wilna organizowana za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA wyruszy w terminie: od 26 do 29 lipca. Koszt wyn. 250 zł + 255 Euro.
    Więcej informacji tutaj.
  7. W środę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne po nabożeństwie czerwcowym w sali na plebanii.
  8. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę od godz. 17:30.
  9. W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
    W tym dniu przypada 18. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.
  10. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. Komitet Organizacyjny Stowarzyszenia „INNA STRONA MIASTA” zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczyste wspomnienie 90. Rocznicy poświęcenia na Starym Cmentarzu w Kobyłce Pomnika Obrońców Ojczyzny Roku 1920.

W ramach uroczystości będzie Msza św. o godz. 13:00 w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce, po której nastąpi przemarsz na cmentarz i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.
    Więcej informacji tutaj.