11 cze 2023

X Niedziela Zwykła

1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  2. Dzisiaj młodzież z Diakoni Misyjnej Ruchu Światło - Życie wyjeżdżająca w lipcu do ośrodka misyjnego w Sierra Leone prowadzi zbiórkę ofiar na potrzeby związane z wyjazdem misyjnym.
  3. We wtorek, w dniu fatimskim zapraszamy wszystkich Duchowych Niewolników Maryi na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo fatimskie połączone z konferencją pp. Anny i Zbigniewa Kozikowskich.
  4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
    W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
  5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień Modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Za odmówienie publiczne aktu wynagrodzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
  6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. zbiorową.
  7. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na nabożeństwo o godz. 6:00 rano.
  8. Próba Scholi dziecięco-młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  9. W przyszłą niedzielę Ks. Adrian Woźniak odprawi Mszę św. o godz. 11:30 i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
    Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich tegorocznych neoprezbiterów.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na VII Rodzinny Piknik Caritas organizowany przez nasz Zespół Caritas.

W programie Pikniku będzie zabawa fantowa z nagrodą główną, kiermasze ciast i przysmaków z grilla oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także stoisko ze specjałami ukraińskimi i licytacja bardzo atrakcyjnych przedmiotów.
    Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na placu kościelnym.
    W dalszym ciągu zwracamy się o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik, które prosimy przynosić na plebanię w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano.
    Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
  11. Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury
    Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku

zwraca się z prośbą o poparcie projektu Pikniku Historycznego w Ossowie popularyzującego postać ks. Ignacego Skorupki. Głosowanie odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza do 18 czerwca poprzez stronę internetową Samorządu Województwa Mazowieckiego.
    Więcej informacji tutaj
  12.