07 maj 2023

V Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne Najśw. Sakramentu połączone z procesją eucharystyczną.
  2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane: w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  3. Jutro obchodzimy uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
    Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  4. Spotkanie Biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  5. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu.
  6. Spotkanie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po nabożeństwie majowym.
  7. W sobotę obchodzimy wspomnienie Objawień Fatimskich.
    Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21:00 połączone z procesją z Cudowną Figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  8. W sobotę zapraszamy Bielanki na spotkanie formacyjne o godzinie 15:00.
    Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które są chętne do udziału w procesji Bożego Ciała. Zarówno te chcące sypać kwiatki, jak również nieść poduszki i trzymać wstęgi.
    Zwracamy się z prośbą o przekazywanie niepotrzebnych sukienek komunijnych lub rocznicowych. Będą wykorzystane dla Bielanek, które ich nie posiadają, jak również w kolejnych latach będą mogły z nich skorzystać dziewczynki, dla których zakup nowej sukienki jest poza możliwościami finansowymi rodziny.
  9. Rodziców dzieci klas IV przeżywających Rocznicę I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.
    Uroczystość Rocznicy będzie w niedzielę 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszach Św. o godz. 10:00 i 11:30. Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  12. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  13. W sobotę 20 maja organizowany jest wyjazd rekreacyjno–modlitewno–formacyjny dla ministrantów, scholi i dzieci z naszej Parafii.
    Koszt wyn. 25 zł. Szczegóły i zapisy – w zakrystii i u Ks. Daniela.
  14. W niedzielę 18 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii VII Rodzinny Piknik Caritas.
    Uprzejmie prosimy Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie nowych i atrakcyjnych przedmiotów na zabawę fantową.