Ogłoszenia parafialne

19 lut 2023

VII Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczną się w naszej Parafii 33-dniowe rekolekcje „PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA” przygotowujące do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

  Do udziału w rekolekcjach zapraszamy Niewolników Miłości Maryi pragnących odnowić złożone już zawierzenie oraz osoby, które chcą po raz pierwszy dokonać zawierzenia. Osoby, które chcą wziąć udział w rekolekcjach mogą nabyć w zakrystii niezbędne materiały rekolekcyjne – podręcznik (nowy z 2021 roku) oraz Traktat Św. Ludwika.
  Więcej informacji tutaj.
 2. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.

  W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. 
  Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych.
  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 3. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym apelu zwrócił się z prośbą do biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby we wszystkich kościołach w Polsce 24 lutego, w pierwszą rocznicę wybuchu wojny za wschodnią granicą Polski, „wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych”. 
  Apel Przewodniczącego KEP tutaj.
 5. W związku z apelem w piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z suplikacjami o godz. 21:00.
 6. W niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy za pośrednictwem CARITAS Polska.
 7. Dzięki przeprowadzonej w niedzielę 12 lutego zbiórce na rzecz ofiar katastrofalnego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zostało zebrane 5976 zł. Składamy podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
  GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
  KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00.
 9. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 10. W Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć w zakrystii zdrapki wielkopostne - plansze z przygotowanymi zadaniami i ćwiczeniami wielkopostnymi.

  Ich celem jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. Mogą też pomóc jak wprowadzać pokój i błogosławieństwo w życie dotknięte kryzysem, lękiem i niepewnością. 
  Więcej informacji tutaj.