Ogłoszenia parafialne

12 lut 2023

VI Niedziela Zwykła

 1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 3. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian.
 4. W sobotę zakończyliśmy tegoroczną wizytę Kolędową. Rodzinom, które gościły nas w swoich domach składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. 
 5. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 17:45.
 6. Dzisiaj w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski oraz naszego Biskupa Diecezjalnego Romualda Kamińskiego po Mszach św. wolontariusze CARITAS prowadzą zbiórkę do puszek na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w ubiegłym tygodniu rejony Turcji i Syrii. Nasz Ordynariusz prosi, byśmy jako wspólnota wiary i żywego miłosierdzia nie ustawali w modlitwie i podejmowanej ofierze w intencji poszkodowanych. 
  Apel Biskupa Romualda Kamińskiego tutaj.
 7. Zapowiadana zbiórka na chorych objętych opieką CARITAS naszej diecezji będzie przeprowadzona w innym terminie.
 8. Niewolników Miłości Maryi pragnących odnowić złożone już zawierzenie oraz osoby, które chcą dokonać zawierzenia zapraszamy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rekolekcje będą odbywać się w naszym kościele od 20 lutego do 25 marca. Program spotkań rekolekcyjnych będzie podany w przyszłą niedzielę.
 9. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz CARITAS na produkty spożywcze /mąkę, kaszę, olej i inne artykuły z długim terminem ważności/. Potrzebne są także ciepłe kurtki, buty, polary, skarpety, a także pampersy dla dzieci, wózki dziecięce, torby turystyczne, walizki i inne. W każdy piątek podczas dyżuru są wydawane paczki dla osób starszych i potrzebujących. Z pomocy korzystają także matki z dziećmi z Ukrainy. W tym tygodniu pomoc otrzymały 94 osoby. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i prosimy o dalsze wsparcie naszej zbiórki.