27 lis 2022

I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
    List Pasterski Biskupa Ordynariusza na Adwent 2022 tutaj.
  2. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, który zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.
    »Czym jest Kościół» materiały dla rodziców tutaj.
  3. Roraty - adwentowa Msza św. o Najśw. Maryi Pannie będzie codziennie o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki z lampionami.
  4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził O. Sławomir Badyna OSB, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie.
  5. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w czwartek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  6. Wczoraj Biskup Romuald Kamiński udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęło 35 osób.
    Do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej przystąpili:
    Julia Anielska,
    Weronika Walczuk,
    Natalia Wydryszek,
    Mikołaj Ziach.
    Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  7. Do środy zapraszamy na Wypominki listopadowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 9:30.
  8. W I Czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17:15 i Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu MARGARETKA.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  9. Odwiedziny chorych będą w I Piątek od godz. 9:00. Spowiedź w I Piątek miesiąca od godz. 17:30.
  10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w I Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.
  11. Próba scholi dziecięco-młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30. Po próbie zapraszamy na wyjazd do kina. Powrót ok. godz. 15:00.
  12. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  13. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  14. Od dzisiaj w kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
  15. Dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
  16. Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "Gwiazdka Królewicza".

Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są zawieszone oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o potrzebach dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, prosimy o zabranie gwiazdki, przygotowanie i przyniesienie oznaczonej załączonym numerem paczki do zakrystii w terminie do niedzieli 11 grudnia.
    Przed Świętami Zespół Caritas zorganizuje spotkanie dla dzieci, podczas którego zostaną wręczone prezenty.
  17. Osoby, które chciałyby przekazać choinkę do dekoracji kościoła prosimy o kontakt w zakrystii.