20 lis 2022

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana.
    W związku z uroczystością po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia dzisiaj można otrzymać odpust zupełny.
  2. Wobec ataku prowadzonego w mediach Rada Stała KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI opublikowała stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
    Pełny tekst Komunikatu tutaj.
  3. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  4. W sobotę podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 JE Biskup Romuald Kamiński udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Zachęcamy do udziału w uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  5. Próby przed uroczystością Bierzmowania będą we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00.
    Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w piątek od godz. 17:00.
  6. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
  7. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić relację z Bogiem w Jego Słowie.
  8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  9. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
    Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 4 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził O. Sławomir Badyna OSB z klasztoru benedyktyńskiego w Biskupowie.
  10. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. W ubiegłą niedzielę wolontariusze z Diakoni Misyjnej Ruchu Światło – Życie, którzy w tym roku wyruszą do Kenii, prowadzili kwestę na rzecz planowanego wyjazdu. Dzięki hojności darczyńców zebrali 5800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składają podziękowania za modlitwę i okazane serce.
  12. Dzisiaj po Mszach św. są zbierane ofiary na pomoc dla mieszkańców niszczonej wojną Ukrainy w związku z obchodzonym w ubiegłą niedzielę Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  13. Wolontariusze Zespołu CARITAS dziękują młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce za pomoc w wydawaniu żywności dla potrzebujących w tym tygodniu.
    Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję GWIAZDKA KRÓLEWICZA. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
  14. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.