Ogłoszenia parafialne

13 lis 2022

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj wolontariusze z Diakoni Misyjnej Ruchu Światło – Życie, którzy w tym roku wyruszą do Kenii, by zorganizować rekolekcje dla tamtejszych animatorów oraz wspomóc miejscowy Dom Dziecka dzielą się swymi doświadczeniami misyjnymi oraz prowadzą kwestę na rzecz planowanego wyjazdu.
  Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne wolontariuszy.
 2. Dzisiaj przypada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  Ofiary na pomoc dla mieszkańców niszczonej wojną Ukrainy będą zbierane w naszej Parafii w przyszłą niedzielę. 
  Więcej informacji tutaj.
 3. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Miłosierdzia Bożego.
 6. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. W imieniu członków Apostolstwa zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 7. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 8. Pragniemy poinformować, że uroczystość Bierzmowania będzie w naszej Parafii w sobotę 26 listopada podczas Mszy św. o godz. 18:00. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Bp Romuald Kamiński.
  W związku z uroczystością egzamin przed Bierzmowaniem będzie w poniedziałek /dziewczęta/ i we wtorek /chłopcy/ po Mszy o godz. 18.00. 
  Próby przed uroczystością będą w przyszłym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00. 
  Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 9. Zespół CARITAS organizuje po raz kolejny świąteczną akcję GWIAZDKA KRÓLEWICZA. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 25 listopada.