Ogłoszenia parafialne

09 paź 2022

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 2. Wczoraj w Konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku nasi Parafianie Kamil Niemyjski, Maciej Lewandowski, Łukasz Wierzbicki oraz p. Michał Olewnik z Domowego Kościoła otrzymali promocję lektorską podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył Bp Jacek Grzybowski. Posługi przyjęło 250. ministrantów z całej diecezji.
  Nowych Lektorów polecamy modlitwom wszystkich Parafian. 
  Więcej informacji tutaj.
 3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
 4. W czwartek, w ostatni dzień obchodzonych od maja dni Objawień Fatimskich zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą MB po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:45/.
  Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski pod hasłem: „BLASK PRAWDY”. Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. 
  List Pasterski Episkopatu Polski tutaj.
 6. Poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św. z kazaniem dla dzieci o godz. 11:30.
 7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 8. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Prosimy o podzielenie się domowymi wypiekami.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przez cały rok w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. W ostatnich dniach Policja Powiatu Wołomińskiego odnotowała przypadki oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych i mieszkających samotnie. Sprawcy kontaktują się telefonicznie podając się za policjanta lub prokuratora i wyłudzają znaczne kwoty pieniędzy. Policja przypomina, że nie prowadzi żadnych spraw telefonicznie prosząc o udział w tajnych operacjach.
  Więcej informacji tutaj.