Ogłoszenia parafialne

05 cze 2022

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci. Składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie nowego vasculum – naczynia liturgicznego do puryfikacji po udzieleniu Komunii Św., stojącego przy tabernaculum.
 3. Dzisiejsze nabożeństwo adoracyjne z procesją Eucharystyczną z racji I Niedzieli miesiąca jest wyjątkowo odwołane.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Podczas nabożeństw śpiewane są Suplikacje w intencji pokoju na Ukrainie. 
 5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na VI Rodzinny Piknik Caritas organizowany przez nasz Zespół Caritas.

  W programie Pikniku będzie zabawa fantowa, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku, a także konkurencje sportowe w terenie dla dzieci i młodzieży z nagrodami. Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na terenie kościelnym.
  W dalszym ciągu zwracamy się o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik, które prosimy przynosić na plebanię w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.
 7. W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Procesja do 4. ołtarzy przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Prosimy o pomoc przy strojeniu ołtarzy oraz o zorganizowanie procesji przez osoby z Orszaku Procesyjnego.
 8. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała. Zbiórka będzie prowadzona  do przyszłej niedzieli w zakrystii.
 9. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 zapraszamy do kawiarenki na kawę i ciasto. Cały dzisiejszy dochód będzie przekazany dla Skautów Europy z II Drużyny Kobyłeckiej Bł. Chiary Luce Badano. Druhny zbierają środki finansowe na wakacyjny obóz skautowski.