29 maj 2022

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
  2. Dzisiaj dzieci klas III przystąpią do I Komunii Św. podczas Mszy św.: grupa I o godz. 10:00 i grupa II o godz. 11:45.
    W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie kompletu pięciu czerwonych ornatów dla naszego kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
    Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. są sprawowane dzisiaj o godz. 8:00, 13:15 i 18:00.
  3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:15. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od środy.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  4. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • w I Czwartek miesiąca będzie adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17:15, różaniec prowadzony przez Apostolstwo Margaretki o godz. 17:30 i Msza św. wieczorna w intencji kapłanów sprawowana w języku łacińskim;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:00;
    • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00 oraz wieczorem po nabożeństwie czerwcowym.
    • w I niedzielę miesiąca będzie nabożeństwo adoracyjne po Mszy św. o godz. 13:00 i procesja Eucharystyczna.
  6. W sobotę w Konkatedrze na Kamionku o godz. 10:00 Bp Romuald Kamiński udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św.
    Spowiedź przed Rocznicą będzie w piątek od godz. 17:00.
    Próba przed uroczystością będzie w sobotę o godz. 10:00.
  9. Próba Scholki dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki przy kościele po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30.
    Prosimy o przyniesienie domowych wypieków.
  11. W niedzielę 12 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii VI Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie atrakcyjnych i nowych przedmiotów na zabawę fantową.
    Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.