Ogłoszenia parafialne

24 kwi 2022

II Niedziela Wielkanocy
czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.
 3. W tym tygodniu codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 w intencji: o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.
 4. Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest w Kościele jako święto patronalne CARITAS.
  Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieła CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej.
 5. Wszystkich członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od przyszłej niedzieli. 
  Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 19:00.
 7. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 8. Wspólnoty Różańcowe i osoby modlące się na różańcu zapraszamy na X Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy organizowaną w sobotę 30 kwietnia.
  Wyjazd autokarem osób z naszej Parafii będzie o godz. 7:30 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 16:00. Koszt uczestnictwa wyn. 30 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii do środy.
  Więcej informacji tutaj.
 9. Wszystkich zachęcamy do udziału w specjalnym pokazie filmu „Powołany”, który odbędzie się w Kinie Kultura w Wołominie, w czwartek o godz. 18:30. Film ukazuje spektakularne przypadki nawróceń poprzez posługę kapłanów. Niesie w sobie potężne świadectwo Bożej miłości, a przedstawiony jest w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Film został objęty honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Po projekcji filmu zaplanowane jest spotkanie z twórcami - Janem Sobierajskim i Andrzejem Kocubą oraz jedną z bohaterek warstwy dokumentalnej - Martą Przybyła.
  Bilety do nabycia telefonicznie w kasach Kina Kultura w Wołominie tel. 730 200 525 w godz. 10:00 - 18:00 lub 22 776 27 51.
  Więcej informacji tutaj. 
 10. Dzisiaj wznawia działalność kawiarenka przy kościele. Po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 będzie można napić się kawy, zjeść ciastko i watę cukrową. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie ciast.
 11. W związku z trwającym Synodem o synodalności Kościoła zachęcamy do wzięcia udziału w Ankiecie Parafialnej o dobrych stronach i potrzebach naszej wspólnoty. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są formularze z pytaniami, które można wypełnić indywidualnie lub wspólnie z rodziną albo z przyjaciółmi. Wypełnione ankiety można przynieść i włożyć do skrzynki przy figurze Św. Antoniego lub w zakrystii do przyszłej niedzieli. Chcemy lepiej zrozumieć, jakie są mocne strony naszej parafii, a co warto jeszcze wspólnymi siłami poprawić.
  Zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą ankietę.
  Formularze z pytaniami ankiety do pobrania tutaj.