13 mar 2022

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę AD GENTES – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
    Po Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  2. Dzisiaj przypada IX Rocznica wyboru Papieża Franciszka. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 zaśpiewamy dziękczynny hymn Ciebie, Boga, wysławiamy. Prosimy o modlitwę w intencji Następcy Św. Piotra.
  3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  4. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU i RÓŻANIEC– codziennie o godz. 21:00.
  5. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę gorąco apelujemy o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.
    W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z Suplikacjami o godz. 21:00.
    Wszystkich mężczyzn naszej Parafii zapraszamy w poniedziałki na Różaniec i do prowadzenia rozważań różańcowych.
  6. Prośba o pomoc na rzecz polskiej parafii MB Różańcowej w Szaróweczce na Ukrainie.
    Ofiary można wpłacać na konto dedykowane:
    BOŚ Bank
    72 1540 1287 2001 6801 1413 0006
  7. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji zapraszamy w piątek o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję Poznanie Jezusa Chrystusa rozpoczynającą IV etap rekolekcji.
    Program rekolekcji tutaj.
    Prosimy o wpisywanie się w zakrystii na listę osób, które zamierzają dokonać zawierzenia oraz pragną otrzymać łańcuszek niewolnika Maryi.
  8. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 17:30. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie "Jezu Ufam Tobie".
  9. W sobotę o godz. 6:00 zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci członków Apostolstwa oraz osoby zainteresowane tą formą modlitwy.
  10. W sobotę przypada uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
  11. Od uroczystości św. Józefa rozpoczyna się II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia trwający do 25 marca - Dnia Zwiastowania Pańskiego.

Bp Romuald Kamiński zachęca do udziału w inicjatywach PRO-LIFE: Narodowy Dzień Życia, Dzień Świętości Życia, Marsze dla życia i rodziny lub do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.
    Więcej informacji tutaj.
  12. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  13. Zbliża się koniec diecezjalnego etapu Synodu o synodalności. Prosimy Parafian o wypełnienie i przesłanie ankiet synodalnych do 15 marca pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl lub do sekretariatu synodu.
    Więcej informacji tutaj
  14. Świąteczne świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.