06 mar 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, którą obchodziliśmy w piątek, będzie Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną o godz. 13:00.
  2. Od środy przeżywamy w liturgii okres Wielkiego Postu.
    List Pasterski Biskupa Ordynariusza na Wielki Post 2022 tutaj.
    W tym szczególnym czasie zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU i RÓŻANIEC – codziennie od godz. 21:00.
  3. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się 27 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 30 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Marek Sędek, generalny Moderator Ruchu Światło-Życie.
  4. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę gorąco apelujemy o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele codziennie zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z suplikacjami o godz. 21:00.
  5. W piątek 4 marca w dniu Św. Kazimierza Królewicza Bp Jacek Grzybowski udzielił Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z naszej Parafii. Do Sakramentu przystąpiło 30. licealistów.
    Składamy podziękowania Ks. Jakubowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej oraz Zofii Bancerz i animatorom z Ruchu Światło-Życie za prowadzenie spotkań w grupach.
    Młodzieży dziękujemy za dar ołtarza – ufundowanie Księgi Liturgicznej – nowego Mszału Rzymskiego dla naszej wspólnoty.
    Prosimy o modlitwę w intencji nowo Bierzmowanych.
  6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  7. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani. Obiecany wyjazd dla Scholi odbędzie się w innym terminie.
  8. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji AD IESUM PER MARIAM zapraszamy w piątek o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję «Poznanie Maryi Dziewicy» rozpoczynającą III etap rekolekcji.
  9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  10. Dzisiaj wolontariusze CARITAS naszej Parafii zbierają ofiary do puszek na zakup środków czystości i innych potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy przebywających na naszym terenie.
    Dzięki zbiórkom prowadzonym w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową zostało zebrane na pomoc dla Ukrainy 17 942 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za ofiarność i wielkie serce.
  11. Świąteczne świece CARITAS będzie można nabyć od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła.