Ogłoszenia parafialne

12 gru 2021

III Niedziela Adwentu

 1. III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Różową lub - z łaciny – Niedzielą GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: Gaudete in Domino, czyli Radujcie się w Panu. Szaty liturgiczne mogą być - wyjątkowo - koloru różowego, a nie, jak w pozostałe niedziele Adwentu, fioletowe. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie przynosi.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Pawła Cwynara – byłego gangstera, wielokrotnego recydywistę, po nawróceniu Rycerza Zakonu Jana Pawła II, pisarza i społecznika, który będzie dzielił się swoim świadectwem podczas wszystkich Mszy św. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania Rok I i II zapraszamy na spotkanie z p. Pawłem dzisiaj o godz. 19:00. Po Mszach św. jest także możliwość zakupu książek naszego gościa.
  Więcej informacji tutaj.
 3. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do udziału w Roratach.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 5. W niedzielę 10 października Ojciec Święty Franciszek zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „KU KOŚCIOŁOWI SYNODALNEMU: KOMUNIA, UCZESTNICTWO, MISJA”. Synod o synodalności potrwa do października 2023 r. Ze względu na swój uniwersalny charakter Synod jest podzielony na trzy etapy: lokalny, kontynentalny i powszechny. Pierwszym etapem Synodu jest faza diecezjalna, której uroczyste otwarcie w naszej diecezji nastąpiło w niedzielę 17 października w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Zapraszamy do wzięcia udziału w pracach synodalnych. Każdy Parafianin może wziąć udział poprzez zapoznanie się i wypełnienie ankiety synodalnej odpowiadając na zawarte tam pytania. Ankiety są do pobrania przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej diecezji: tutaj.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano. Zapraszamy członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę.
 8. Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 9. Scholę dziecięcą zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę o godz.16:30.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30 przedstawiciele wspólnoty Ekip Notre-Dame będą dawać krótkie świadectwo z działalności wspólnoty. Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do wspólnoty Ekip Notre-Dame w naszej Parafii mogą otrzymać szczegółowe informacje u ks. Antoniego Przybysza. 
  Więcej informacji tutaj.
 11. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą we wtorek 21 grudnia od godz. 9:00.
 12. Są do nabycia świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony Św. Antoniego.
 13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 14. Dzisiaj młodzież ze wspólnoty oazowej prowadzi kiermasz świątecznych pierników własnoręcznie malowanych przez dzieci z naszej Parafii. Jest także do nabycia sianko na stół wigilijny.
 15. Organizowany jest wyjazd na sztukę do naszego diecezjalnego seminarium. Sztuka nosi tytuł "Pan przemówił" i opowiada historię Mojżesza i wyjścia Izraelitów z Egiptu. Wyjazd będzie w sobotę - zbiórka o godz. 17:30 przed kościołem. Koszt: 10 zł. Zapisy w zakrystii.
  Więcej informacji tutaj.