Ogłoszenia parafialne

21 lis 2021

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, po Mszy św. o godz. 10:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w publicznym odmówieniu Aktu Poświęcenia można dzisiaj otrzymać odpust zupełny.
  Od przyszłej niedzieli w liturgii rozpocznie się Okres Adwentu.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 13-tu kandydatów otrzyma strój ministrancki i zostanie przyjętych do grona ministrantów. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 3. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę dla kandydatów w piątek o godz. 17:00 do kościoła.
 4. Dzisiaj o godz. 14:00 zapraszamy na Koncert z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w wykonaniu Zespołu Kameralnego Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie pod dyrekcją Agnieszki Maślanki. Jako solistka wystąpi Paulina Marszał – Zych (sopran).

  Zapraszamy do udziału. 
  Więcej informacji tutaj.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00. 
  Więcej informacji tutaj.
 6. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
 8. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.
  Wypominki przez cały listopad są czytane w całości w niedziele o godz. 17:15.
  W tygodniu zapraszamy na wypominki po Mszy św. wieczornej:
  w poniedziałki, środy i piątki - część I
  we wtorki, czwartki i soboty - część II.
  Więcej informacji można znaleźć tutaj


  Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Ze względu na ciągle utrzymującą się pandemię została przedłużona dyspensa umożliwiająca otrzymanie odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza do końca listopada. Więcej informacji tutaj.
 9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 10. Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję Gwiazdka Królewicza. Rodziny, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, a sytuacja materialna nie pozwala na spełnienie ich marzeń, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00.
  Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 26 listopada.