Ogłoszenia parafialne

24 paź 2021

XXX Niedziela Zwykła

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych /poniedziałek 1 listopada/ Msze św. na cmentarzach w Kobyłce: 
  na Cmentarzu Starym — Msza św. i procesja za zmarłych — o godz. 11:30;
  na Cmentarzu Nowym — Msza św. i procesja za zmarłych — o godz. 14:30. 
 2. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: SPOTKALIŚMY JEZUSA, WIĘC GŁOSIMY!, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Dzieł Misyjnych prowadzonych przez Kościół. 
  Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2021 tutaj.
 3. Od 1 października na wyjeździe misyjnym w Kenii razem z animatorami Ruchu Światło Życie przebywa nasza parafianka Zosia Bancerz, która jutro kończy swój pobyt na misjach.

  Relacje i zdjęcia z Kenii można znaleźć tutaj.
  Prosimy o modlitwę w jej intencji.
  Misjonarze z naszej Diecezji obecnie pracujących na misjach tutaj.
  Prosimy o modlitwę.
 4. Kandydatów do Bierzmowania - rok I zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00.
 5. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
 6. W sobotę przypada Uroczystość X Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność pośród nas i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10:00 będzie sprawowana w intencji zmarłego śp. Ks. Zygmunta Wirkowskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła z udziałem Zespołu Muzycznego p. Pawła Komosińskiego działającego w pierwszych latach istnienia naszej Parafii.
 8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 9. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przez cały rok w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 10. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka, Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii I Pułku Ułanów Krechowieckich i Burmistrz Miasta Kobyłka zapraszają dzisiaj na uroczystości z okazji 227. Rocznicy Bitwy pod Kobyłką podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w październiku 1794 roku.

  Więcej informacji tutaj
 11. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla kobiet pod hasłem Projekt – Niebo, które odbędzie się w sobotę 30 października w godz. 9.30-17.00 w parafii MB Królowej Polski /ul. Kurkowa 35/ w Wołominie. Spotkanie poprowadzi s. Anna Maria Pudełko ze Zgromadzenia Sióstr Apostolinek. W programie Msza św., część wykładowa i część warsztatowa.
  Zgłoszenia mailowo:spotkania.wolomin@gmail.com