Ogłoszenia parafialne

10 paź 2021

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
  Więcej informacji tutaj.
 2. Wczoraj podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej nasz parafianin Jakub Rybałtowski otrzymał z rąk Bpa Romualda Kamińskiego promocję do posługi Ceremoniarza. Ceremoniarz zobowiązuje się do troski o piękno i dobrą organizację Liturgii we wspólnocie parafialnej. Do pełnienia tej posługi Jakub przygotowywał się przez 2 lata. Gratulujemy nowemu Ceremoniarzowi i prosimy o modlitwę w jego intencji.
  Więcej informacji tutaj.
  Zdjęcia z uroczystości tutaj.
 3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/.
  Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. 
 5. Kandydatów do Bierzmowania rozpoczynających przygotowanie /z klas VIII/ zapraszamy z rodzicami na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19:00.
 6. W środę przypada ostatni Dzień Objawień Fatimskich. W tym dniu o godz. 21:00 zapraszamy na Różaniec połączony z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej. Na procesję przynosimy świece.
  Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie w środę wyjątkowo nie będzie nabożeństwa październikowego po Mszy św. o godz. 18:00.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 8. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano. Zapraszamy członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę.
 9. Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków. 
 10. W ubiegły czwartek Zespół CARITAS zorganizował pielgrzymkę autokarową do miejsc kultu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nawiedziliśmy grób Bł. Matki Czackiej w Laskach, grób Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Katedrze Św. Jana Chrzciciela w Warszawie oraz Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie, w której odbyła się uroczystość Beatyfikacyjna. Zatrzymaliśmy się także w ogrodach królewskich w Wilanowie. Wyjazd był współfinansowany przez Zespół CARITAS naszej Parafii.
  Wszystkim pielgrzymom składamy podziękowania za modlitwę, trud pielgrzymi i wspaniałą atmosferę. Dziękujemy także wolontariuszom CARITAS, a szczególnie p. Hannie Bogumił za zorganizowanie pielgrzymki.
  Msza św. w intencji wszystkich uczestników pielgrzymki będzie 28 października o godz. 7:00.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na rzecz Parafii.