Ogłoszenia parafialne

03 paź 2021

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 2. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/. Dzieci przychodzą na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi. 
 3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie dzisiaj o godz. 19.00 (celebracja sakramentu pokuty).
 4. W czwartek z racji I Czwartku miesiąca podczas Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwa październikowego będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
 5. W czwartek wyruszy Pielgrzymka autokarowa do miejsc kultu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 8:30 przed kościołem. W programie: nawiedzenie Zakładu dla Niewidomych w Laskach /w tym Msza św. i obiad/ oraz Katedry Warszawskiej na Starym Mieście i Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Koszt wyn. 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL.
 6. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie październikowym. 
 7. W sobotę o godz. 10:00 w Katedrze św. Floriana na Pradze odbędzie się uroczystość mianowania nowych lektorów i ceremoniarzy podczas, której nasz parafianin Jakub Rybałtowski otrzyma promocję do posługi ceremoniarza w naszej Parafii.
  Zapraszamy do udziału w uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji naszego kandydata. 
  Więcej informacji tutaj.
 8. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów będzie w sobotę o godz. 11:30 w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”. Tradycyjnie młodzież będzie prowadzić zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. 
  Więcej informacji tutaj.
 10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w niedzielę 10 października o godz. 16:00.
 11. Kandydatów do Bierzmowania rozpoczynających w tym roku swoje przygotowanie /kl. VIII/ zapraszamy z rodzicami na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
 12. W przyszłą niedzielę będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków. 
 13. Dzięki akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” wolontariusze Zespołu CARITAS w ubiegłą niedzielę zebrali kwotę 2564 zł. Dziękujemy za wrażliwość i otwarte serca. 
 14. Składamy też podziękowania młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 2 za liczne uczestnictwo i pomoc we wczorajszej akcji rozprowadzania do domów żywności dla osób starszych.