Ogłoszenia parafialne

05 wrz 2021

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 2. Dzisiaj Ks. Przemysław Król razem z przedstawicielami Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie na Tarchominie prowadzą kwestę na budowę nowego Sanktuarium. 
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Beatyfikacja Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej Założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

  Uroczysta Msza Święta Beatyfikacyjna będzie sprawowana o godz. 12:00 pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.
  Ze względu na przepisy sanitarne zachęcamy do udziału w uroczystościach za pośrednictwem mediów.
  Szczegółowe informacje dla uczestników Beatyfikacji tutaj
  List Pasterski Episkopatu Polski «Połączyła ich Świętość» tutaj.
  Więcej informacji tutaj.
 4. Od piątku trwa Nowenna przed Beatyfikacją. Podczas Nowenny zapraszamy codziennie (również w niedzielę) na adorację po Mszy św. wieczornej połączoną z odmówieniem Aktu oddania Matce Bożej Prymasa Wyszyńskiego.
  W kolejne dni Nowenny nasi Biskupi zapraszają do wspólnej modlitwy w parafiach, które erygował kard. Wyszyński w naszej diecezji.
  Więcej informacji tutaj
 5. Ze względu na uroczystości beatyfikacyjne Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę jest odwołana.
 6. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 7. Uzdolnione muzycznie dzieci zapraszamy na pierwszą po wakacjach próbę Scholi w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie działała kawiarenka po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zapraszamy na kawę, ciastko i watę cukrową. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie ciast. 
 9. Młodzież od VII klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania Oazy, które odbywają się w piątki. Spotkania zaczynają się Mszą św. o godz. 18:00 i kończą się ok. 21:00 w salce na plebanii.
 10. Dzieci, które przyjęły I Komunię Św. zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty w godz. od 13:00 do 14:30 w sali na plebanii.
 11. W ubiegłą niedzielę dzięki zbiórce na pomoc w misjach na Jamajce zostało zebrane 2363 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. 
 12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 13. Burmistrz Miasta przypomina o trwającym do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. W oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Można się spisać przez internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Więcej informacji tutaj.