Ogłoszenia parafialne

22 sie 2021

XXI Niedziela Zwykła

 1. Do naszej Parafii został skierowany na praktyki akolickie alumn Adrian Woźniak student V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie, życzymy owocnego pobytu oraz polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 2. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
  Z tej okazji składamy podziękowania wszystkim uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii za ich świadectwo wiary i modlitwę.
 3. Od poniedziałku trwa 38. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła, która w środę dotrze do Sanktuarium Jasnogórskiego. Do środy zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej na Różaniec ofiarowany w intencji pielgrzymów oraz o dobre przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Kard Stefana Wyszyńskiego.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka.
 5. Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński, Starosta Wołomiński oraz Wójt Gminy Poświętne zapraszają na Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Poświętnem.
  Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie o godz. 12:00 w kościele Św. Jana Chrzciciela w Poświętnem.

  Zachęcamy do udziału w uroczystościach. 
  Więcej informacji tutaj.
 6. Zwracamy się z prośbą o modlitwę i wsparcie małżeństwa, które od 2016 roku żyje na Jamajce w Portmore. Posłani zostali na MISSIO AD GENTES przez papieża Franciszka podczas audiencji rodzin z Drogi Neokatechumenalnej - 6 marca 2015. Na Jamajce tworzą misję z rodzinami z całego świata. Żeby móc wyjechać na misję, zostawili w Polsce wszystko, co ich zabezpieczało - pracę, rodzinę. Utrzymują się z Opatrzności Bożej. Nie mogą na Jamajce podjąć legalnej pracy z powodu rodzaju wizy. Żyją pomiędzy ludźmi, wynajmując domy, wchodząc w miejscowe środowisko. Całkowicie starają się zawierzyć Bogu. Zbiórka do puszek będzie prowadzona po Mszach św. w przyszłą niedzielę. 
  Więcej informacji tutaj.