Ogłoszenia parafialne

15 sie 2021

Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, a jednocześnie Uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki naszej Diecezji. Dzisiaj, za nawiedzenie Konkatedry MB Zwycięskiej w Warszawie na Kamionku i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.
 2. W ubiegły piątek 13 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Diecezjalny Warszawsko-Praski (w latach 2008-2017) oraz Wizytator Apostolski o charakterze specjalnym w Mediugorje (2018-2021). 
  Informacje o uroczystościach  pogrzebowych tutaj.
  Prosimy o modlitwę w intencji śp. Arcybiskupa Henryka.
 3. W okresie wakacyjnym Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30 i Mszę św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie "Jezu Ufam Tobie".
 5. W sobotę o godz. 6:00 zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci członków Apostolstwa oraz osoby zainteresowane tą formą modlitwy.
 6. Wszystkim uczestnikom Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej Parafii dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymowania oraz za świadectwo wiary i modlitwę. Dziękujemy także wszystkim wspierającym duchowo pielgrzymów podczas czuwania modlitewnego w naszym kościele.
  Jutro wyrusza 38. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła z Sanktuarium MB Zwycięskiej na Kamionku, która wejdzie na Jasną Górę 25 sierpnia.
  Od jutra podczas trwania pielgrzymki zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej na Różaniec ofiarowany w intencji pielgrzymów oraz o dobre przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, którą będziemy przeżywać 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
 7. Zachęcamy do udziału w obchodach 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.
  Program uroczystości w Ossowie tutaj.