Ogłoszenia parafialne

01 sie 2021

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją Eucharystyczną.
 2. Biskup Ordynariusz zwraca się do wszystkich z serdeczną prośbą o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia Abpa Henryka Hosera, który w czwartek znalazł się ponownie w szpitalu. Stan Księdza Arcybiskupa Seniora jest poważny.
  Więcej informacji tutaj.
 3. W okresie wakacyjnym Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 4. W poniedziałek 2 sierpnia można otrzymać odpust Porcjunkuli, czyli odpust zupełny związany z kościołem zbudowanym przez Św. Franciszku ku czci Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli koło Asyżu. Aby otrzymać odpust zupełny należy nawiedzić kościół parafialny uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Komunię św. oraz odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”.
  Więcej informacji tutaj.
 5. W tym tygodniu wyruszają pątnicy Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkim pielgrzymom, a szczególnie z naszej Parafii życzymy obfitości łask Bożych i owocnego pielgrzymowania.
 6. Podczas trwania Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę osoby, które nie mogą udać się na pielgrzymkę zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Od czwartku zapraszamy codziennie na czuwania modlitewne w naszym kościele trwające do 26 sierpnia. Czuwanie będziemy rozpoczynać po Mszy św. wieczornej adoracją Najśw. Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową. Zakończenie czuwania będzie o godz. 20:00.
 7. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji kapłanów z racji I Czwartku miesiąca będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
 8. W I Piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie /kom. 694451124/.
 9. W I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny będzie po Mszy św. porannej.
 10. Dzisiaj obchodzimy 77. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego.

  Z tej okazji w sobotę o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Powstania Warszawskiego zatytułowany „Z pomocą walczącej Warszawie. Mieszkańcy Kobyłki w Powstaniu Warszawskim” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego SONANTO. Po koncercie zapraszamy na pokaz filmu pod tytułem "Powstanie Warszawskie".
  Więcej informacji tutaj.
 11. Wszystkim przebywającym na wakacjach, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!