Ogłoszenia parafialne

03 cze 2021

Boże Ciało

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Po Mszy św. o godz. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
  Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie procesji: Orszak Procesyjny, panów z Totus Tuus, ministrantów i lektorów, prowadzących księdza, poczty sztandarowe, niosących feretrony, grupy i wspólnoty naszej Parafii, a także kandydatów do Bierzmowania, dzieci komunijne i rocznicowe do licznego udziału w procesji. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu tegorocznych ołtarzy.
  Za udział w procesji Bożego Ciała dzisiaj można otrzymać odpust zupełny.
 2. Z wielkim smutkiem pragniemy poinformować wszystkich o śmierci Ks. Zygmunta Wirkowskiego, twórcy naszej Parafii, budowniczego kościoła, wielkiego dobroczyńcy, a ostatnio proboszcza Parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie, który zmarł w poniedziałek 31 maja w nocy.


  Uroczystości pogrzebowe planowane są we wtorek 8 czerwca – Msza św. pogrzebowa w kościele MB Nieustającej Pomocy w Warszawie o godz. 12:00 oraz pogrzeb ok. godz. 15:00 na cmentarzu Starym w Kobyłce.
  Msza św. żałobna dla mieszkańców Kobyłki w naszym kościele planowana jest w poniedziałek 7 czerwca o godz. 19:30.
  Podczas nabożeństw czerwcowych codziennie odmawiany jest różaniec w intencji Ks. Zygmunta. Prosimy wszystkich o modlitwę.
  Więcej informacji tutaj.
 3. Nabożeństwo czerwcowe, będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
  Od jutra przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najśw. Serca P. Jezusa.
 4. Jutro - w I Piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie /694 451 124/. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od godz. 17:45.
 5. W I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 7. W niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna.
 8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I /ostatnie przed wakacjami/ będzie w niedzielę o godz. 19:00.
 9. Zespół CARITAS naszej Parafii w niedzielę 20 czerwca organizuje Piknik Rodzinny 2021. Planowane są: zabawa z fantami, kiermasz ciast i wypieków domowych, wata cukrowa oraz inne atrakcje. Prosimy wszystkie grupy parafialne o pomoc w zorganizowaniu Pikniku. Można także przynosić fanty na zabawę fantową /prośba o rzeczy nowe i atrakcyjne/. 
 10. W niedzielę będą zbierane podpisy poparcia projektu ustawy, która ma zapewnić dzieciom poczętym pełną ochronę prawną, przygotowanego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP ABORCJI”. Do udzielenia poparcia będzie potrzebny nr PESEL.
  Więcej informacji o projekcie tutaj