Ogłoszenia parafialne

23 maj 2021

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii.
  Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
 2. Wczoraj w kościele Św. Jana Kantego w Legionowie Bp Jacek Grzybowski wyświęcił na diakonów 8. alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego. Nowo wyświęconych diakonów polecamy modlitwom całej Parafii. Więcej informacji tutaj.
 3. Dzisiaj dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.:
  grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00
  grupa II podczas Mszy św. o godz. 11:45.
  Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 14:00 i 18:00.
  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości oraz rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie 4. nowych, bezdotykowych kropielnic zawieszonych przy wszystkich wejściach do kościoła.
  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 5. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 14:00 zostaną poświęcone 2 nowe proporce: MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ oraz MARYI, PANI WSZYSTKICH NARODÓW. Wszystkim fundatorom składamy podziękowania za ten cenny dar dla naszej Parafii.
 6. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV będą obchodziły uroczystość Rocznicy I Komunii Św. podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  Spowiedź przed Rocznicą będzie w piątek od godz. 17:15.
  Próba przed uroczystością będzie w sobotę o godz. 11:00.
 7. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 8. W tym roku w uroczystość Bożego Ciała /w czwartek 3 czerwca/ planowana jest procesja do 4. ołtarzy, która przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Prosimy o pomoc przy strojeniu ołtarzy oraz o zorganizowanie procesji przez osoby z Orszaku Procesyjnego.
 9. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
 10. Zapraszamy na spotkania dziecięcej wspólnoty Oazy Dzieci Bożych. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 13:00 w sali na plebanii i są przeznaczone dla dzieci z klas III–VI szkoły podstawowej.
 11. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 17:00 do kościoła.
 12. Trwa organizowana przez Zespół CARITAS zbiórka trwałych artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, które można składać przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy lub podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00 w pomieszczeniu CARITAS. 
 13. Ks. Sławomir Bednarz ze zgromadzenia Księży Michalitów, który w ubiegłą niedzielę prowadził kwestę na budowę Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Młochowie składa podziękowania za modlitwę i hojne wsparcie tego dzieła. Podczas kwesty zostało zebrane 5800 zł. 
 14. W związku z przygotowaniami do planowanej na 12. września beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego została wydana gra planszowa «Non Possumus» o Prymasie Stefanie Wyszyńskim. Grę można nabyć w zakrystii. Koszt wynosi 100 zł.
  Więcej informacji tutaj.