Ogłoszenia parafialne

21 mar 2021

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
  • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00; 
  • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 29. Rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
  Podczas Mszy św. o godz. 18:00 uczestnicy 33-dniowych rekolekcji dokonają Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Zachęcamy wszystkich Niewolników Miłości Maryi do odnowienia zawierzenia złożonego Bogu. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Przygotowanie do Aktu Zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi /ostatni etap przed zawierzeniem/:
  • Spowiedź generalna – w poniedziałek w godz. 9:00-10:00 lub po umówieniu się ze spowiednikiem
  • Nabożeństwo Pokutne – we wtorek o godz. 19:00
  • Droga Krzyżowa – w środę o godz. 19:00.
  Prosimy o modlitwę w intencji osób przygotowujących się do zawierzenia.
 4. W piątek rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia trwający do uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Codziennie podczas adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą św. wieczorną jest odmawiana Litania do Św. Józefa i modlitwa obejmująca wszystkie dzieci nienarodzone, ich rodziców, zwłaszcza otrzymujących trudną diagnozę prenatalną, pielęgniarki, położne i lekarzy, a także polityków i dziennikarzy oraz wszystkie osoby domagające się zabijania dzieci nienarodzonych.
  Więcej informacji tutaj.
 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy w sobotę po odbiór strojów komunijnych w salce parafialnej: chłopcy od godz. 16:00 i dziewczynki od godz. 16:30. 
  Więcej informacji tutaj.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Na liturgię przynosimy palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencjach wszystkich Wspólnot Różańcowych. Wyjątkowo nie będzie spotkania członków Żywego Różańca po Mszy św. 
 8. Świąteczne świece CARITAS oraz palmy na procesję w Niedzielę Palmową można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece i palemki prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby CARITAS naszej Diecezji i Parafii. Są jeszcze do wzięcia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną 2021, które po wypełnieniu jałmużną prosimy przynieść do kościoła w Niedzielę Palmową.
 9. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i gospodarcze, które przed Świętami zostaną przekazane przez naszych wolontariuszy osobom potrzebującym wsparcia.
 10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.