Ogłoszenia parafialne

14 lut 2021

VI Niedziela Zwykła

 1. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 2. Kandydatów do Bierzmowania – Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
 3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
  W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30.
  Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40.
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 7. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 8. W sobotę rozpoczną się w naszej Parafii 33 dniowe Rekolekcje AD IESUM PER MARIAM. Ich celem jest powierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje rozpoczną się Mszą Św. o godz. 18:00, po której nastąpi adoracja Najśw. Sakramentu i pierwsza nauka rekolekcyjna. Do odprawiania rekolekcji niezbędne jest posiadanie pomocy książkowych, które można nabyć w zakrystii.
  Zapraszamy do uczestnictwa w nich wszystkich Parafian, także tych, którzy już odbywali takie rekolekcje.
  Program spotkań w kościele tutaj.
 9. Wolontariusze Zespołu CARITAS w ubiegłym tygodniu przygotowali i rozwieźli do domów paczki żywnościowe. Produkty pochodziły z programu Spiżarnia CARITAS. Ponieważ zapasy żywnościowe zostały obecnie wyczerpane zwracamy się z prośbą do Parafian o włączenie się w zbiórkę żywności i środków czystości przed Świętami. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz na produkty trwałe. Dziękujemy za wsparcie. Prosimy także o przekazywanie 1% podatku na rzecz PZC CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce.
  Informacje jak przekazać 1% podatku tutaj.
  Udzielamy także pomocy przy rozliczeniu deklaracji PIT.
 10. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00. Zapraszamy!