Ogłoszenia parafialne

24 sty 2021

III Niedziela Zwykła

 1. Dziś po raz drugi obchodzimy w Kościele ustanowioną przez papieża Franciszka w 2019 roku Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich do systematycznego czytania i rozważania Pisma Świętego. 
  Więcej informacji tutaj.
 2. Jutro kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku rozważany jest tekst: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,5–9). W ramach Tygodnia Ekumenicznego dzisiaj o godz. 16:00 w Katedrze warszawsko-praskiej będzie Nabożeństwo Słowa Bożego transmitowane przez diecezjalny portal internetowy Salve NET
  Więcej informacji tutaj.
 3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolstwa Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Dzisiaj w odpowiedzi na prośbę CARITAS Chorwacji po tragicznym trzęsieniu ziemi w Chorwacji obchodzony jest Dzień Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy Świętej, modlimy się za poszkodowanych, a wolontariusze naszego Zespołu CARITAS prowadzą zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Chorwacji.
  Poza udziałem w zbiórce na poszkodowanych przed kościołem, datki można również wpłacać na konto Caritas Polska:
  70 1020 1013 0000 0102 0002 6526,
  z dopiskiem CHORWACJA. 
  Więcej informacji tutaj
 5. Dyżury wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00.
  Zapraszamy!