Ogłoszenia parafialne

17 sty 2021

II Niedziela Zwykła

 1. W ubiegły piątek wolontariusze naszego Zespołu CARITAS rozwieźli do domów paczki dla seniorów. Paczki były sponsorowane przez CARITAS naszej Diecezji. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję charytatywną składamy serdeczne podziękowania.
  Dyżury wolontariuszy odbywają się w piątki w godz. 17:00–18:00. Zapraszamy.
 2. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  W tym roku rozważany jest tekst z Ewangelii Św. Jana: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (J 15,5–9).
  Program Nabożeństw Ekumenicznych i materiały do pobrania tutaj.
  W związku z pandemią Warszawski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej podjął decyzję o przeniesieniu większości nabożeństw Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan na okres Święta Zesłania Ducha Świętego. 
 3. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W tej nadzwyczajnej sytuacji, niedziela 24 stycznia została ogłoszona, „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel. 
  Więcej informacji tutaj.
 4. W związku z wprowadzeniem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Burmistrz Miasta Kobyłka prosi o przekazanie ważnych informacji nt. rejestracji seniorów, którzy ukończyli 80 lat.
  Szczegółowe informacje tutaj.