Ogłoszenia parafialne

06 gru 2020

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęły się Rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Maciej Bała, profesor UKSW, dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej.
  Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. /z wyjątkiem Mszy św. prymicyjnej o godz. 13:00/.
  Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek:    
  • nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
  • nauki dla dzieci: godz. 7:00.
  Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17:30.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki.
 3. Wczoraj /w sobotę 5 grudnia/ nasz Parafianin Ks. Antoni Przybysz przyjął z rąk Bpa Marka Solarczyka Święcenia Prezbiteratu w Katedrze Św. Floriana na Pradze. Nasz Neoprezbiter odprawi dzisiaj Mszę św. Prymicyjną o godz. 13:00 i udzieli wszystkim specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Antoniego polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
  Zobacz transmisję za pośrednictwem SalveNET tutaj.
 4. We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W tym roku przypada V Rocznica powstania Rodzinnych Róż Różańcowych w naszej Parafii. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń i zawierzenia Matce Bożej nowych członków Wspólnot Żywego Różańca oraz nowej grupy Apostolstwa Modlitwy MARGARETKA. Zapraszamy do udziału w uroczystości wszystkie Wspólnoty Różańcowe.
 5. W ubiegły piątek zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas obecności Matki Bożej w naszej Parafii. Dziękujemy też wszystkim, którzy trwali na modlitwie z Maryją oraz zaangażowanym w organizację czuwania modlitewnego.
 6. Spotkanie w sprawie strojów komunijnych będzie w sobotę od godz. 9:00 w sali na plebanii. Więcej informacji tutaj.
 7. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 8. Dzisiaj z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych XXI DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. 
  Więcej informacji tutaj.
 9. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
 10. Dyżury Zespołu CARITAS odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00 – 18:00. Podczas dyżuru można otrzymać żywność, uzyskać poradę prawną lub umówić się na spotkanie z psychologiem. Składamy podziękowania osobom, które dostarczyły żywność i środki czystości.
 11. Świąteczne świece CARITAS są do nabycia w kościele w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
 12. Dzisiejszą Mszę Św. prymicyjną o godz. 13:00 oraz Święcenia Kapłańskie w Katedrze na Pradze można zobaczyć za pośrednictwem telewizji internetowej SalveNET. Zachęcamy do obejrzenia na portalu SalveNET rekolekcji internetowych #CałyAdwent. Więcej informacji tutaj.