Ogłoszenia parafialne

01 lis 2020

Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są sprawowane w kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  Dzisiaj i w Dzień Zaduszny w kościele po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. 
  Wypominki Listopadowe można znaleźć tutaj.
 2. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu na stan epidemii nie będzie procesji eucharystycznej.
 3. Wszystkim uczestnikom nabożeństw październikowych, wspólnotom, prowadzącym modlitwy serdecznie dziękujemy za wytrwałą modlitwę.
  Szczególnie dziękujemy dzieciom, które z rodzicami w tym roku bardzo gorliwie uczestniczyły w Różańcu przez cały miesiąc. Mocno ufamy, że Pani Różańcowa każdemu wynagrodzi hojnymi łaskami odwagę i wytrwałość ofiarowane Panu Bogu.
 4. Zachęcamy do włączenia się w RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA - kolejną ogólnopolską inicjatywę modlitwy przebłagalnej do Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone, aby ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów.
  W naszym kościele od dzisiaj do przyszłej niedzieli będzie codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec połączony z modlitwą wypominkową za zmarłych i na zakończenie Suplikacje.
  Zapraszamy na modlitwę do kościoła lub do łączenia się duchowego w naszych domach.
  Teksty modlitw RÓŻAŃCA DO GRANIC NIEBA i więcej informacji tutaj.
 5. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będzie po Mszy św. wieczornej.
  W Dzień Zaduszny można uzyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą. Ze względu na epidemię Stolica Apostolska zezwoliła, by odpust ten mógł być przeniesiony na dowolnie wybrany dzień listopada.
  Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych jaki można uzyskać w dniach od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych. W czasie pandemii odpust można uzyskać w dowolnie wybrane 8 dni listopada. 
  Dekret Stolicy Apostolskiej tutaj.
 6. W Pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka o godz. 17:15.
 7. Ze względu na stan epidemii w piątek odwiedziny chorych są odwołane. Chorych, którzy bardzo potrzebują sakramentalnej posługi prosimy o zgłoszenie w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie /kom. 694 451 124/.
  Spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30.
 8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w I Sobotę miesiąca po Mszy św. porannej.
 9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 10. Organizatorzy zbiórki na terapię genową Michałka Boguckiego chorego na SMA składają podziękowania wszystkim ofiarodawcom za pomoc i okazane serce. Zostało zebrane w ubiegłą niedzielę 3203 zł.


  Więcej informacji tutaj.
 11. Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie dla Joanny Piankowskiej i jej rodziny, która została dotknięta nieszczęściem pożaru swojego mieszkania.
  Pani Joasia wielokrotnie wyjeżdżała jako wychowawczyni na kolonie i zimowiska z dziećmi i młodzieżą z naszej Parafii. Jest osobą zaangażowaną w działalność modlitewną w naszej Parafii.
  Osoby, które mogą udzielić pomocy prosimy o wpłaty na konto:
  Parafialny Zespół CARITAS przy Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce
  Nr konta :
  03 8015 0004 0061 8612 2045 0007
  z dopiskiem „POMOC DLA JOASI”.