Ogłoszenia parafialne

13 wrz 2020

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 21:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na nabożeństwo. 
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. 
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. 
  program spotkań w I półroczu tutaj
 4. Rodziców dzieci klas IV, które przystąpią do I Komunii Św. w sobotę 10 października zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.

  próby przed uroczystością tutaj

 5. W czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie biblijne, którego celem jest rozważanie, interpretacja oraz modlitwa tekstem Słowa Bożego w oparciu o metodę lectio divina. Spotkania prowadzi p. dr Dorota Gurtat.
 6. W piątek przypada święto Patrona Polski i młodzieży św. Stanisława Kostki. W związku ze świętem przez cały tydzień trwają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 8. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 10. Zbiórki ministrantów i kandydatów odbywają się w piątki o 17:00 w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich ministrantów, jak również chętnych do włączenia się w Służbę Ołtarza.
 11. Od września dyżury wolontariuszy Zespołu CARITAS odbywają się w piątki w godz. 17:00 –18:00. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady u psychologa. Informacje podczas dyżuru lub telefonicznie /kom. 601 243901/.
 12. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 13. W przyszłą niedzielę w Parafii będzie działać kawiarenka. Po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30 będzie można napić się kawy i zjeść ciasto. Prosimy o wsparcie Domowego Kościoła w organizacji kawiarenki przez przynoszenie ciast własnego wypieku.
 14. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu w naszej Parafii będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia WARSZAWA – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM i przez internet. Przed kościołem będą również dostępne płyty cegiełki – radiobooki z audycjami szczególnie cenionymi przez Słuchaczy naszej rozgłośni. Zachęcamy do słuchania Radia WARSZAWA na co dzień – to rzetelna informacja o tym, co dzieje się w Kościele, Warszawie i w regionie, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.
 15. W sobotę odbędzie się zbiórka naborowa do Skautów Federacji Skautingu Europejskiego dla chłopców i dziewcząt w wieku 12-17 lat.
  Więcej informacji tutaj
 16. Burmistrz Miasta Kobyłka informuje, że do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w Spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Informacje szczegółowe tutaj.
  Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Miasta w Kobyłce ul. Wołomińska 1 pok. nr 9.