Ogłoszenia parafialne

09 sie 2020

XIX Niedziela Zwykła

 1. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 2. W odpowiedzi na apel Biskupa Ordynariusza o włączenie się w dzieło modlitwy za Ojczyznę w ramach Nowenny do MB Łaskawej w 100-lecie Cudu nad Wisłą od ubiegłej środy do piątku w naszym kościele trwa Czuwanie modlitewne .
  Czuwanie rozpoczyna się po Mszy św. wieczornej adoracją Najśw. Sakramentu. O godz. 20:00 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny, który kończy się Apelem Jasnogórskim.
  Słowo Pasterskie Ordynariusza zapowiadające obchody Stulecia Cudu nad Wisłą tutaj.
 3. Nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej będzie w czwartek o godz. 20:00.
  Prosimy o zabranie świec na procesję. 
 4. W piątek na zakończenie Nowenny do Matki Bożej Łaskawej w naszym kościele będzie całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu. Do udziału w modlitwie zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty modlitewne naszej Parafii oraz wszystkich Parafian.
  Program czuwania nocnego tutaj
 5. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, a także święto Matki Bożej Zwycięskiej – patronki Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz 100-lecie „Cudu nad Wisłą” – zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 6. Zachęcamy do udziału w uroczystościach związanych ze 100-leciem „Cudu nad Wisłą” organizowanych w Wołominie, Ossowie i Radzyminie. Program Obchodów 100. Rocznicy Cudu nad Wisłą w Ossowie i Radzyminie w dniach 13–16 sierpnia tutaj.
 7. W przyszłą niedzielę z Konkatedry MB Zwycięskiej na Kamionku w Warszawie wyruszy Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę. Jeszcze trwają zapisy na stronie: pielgrzymkapomocnikow.pl