Ogłoszenia parafialne

26 lip 2020

XVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 będziemy modlić się w intencjach Wspólnot Żywego Różańca. Członkom Żywego Różańca przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od soboty.
  2. W sobotę przypada 76. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o godz.7:00 będziemy modlić się w intencji Bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  3. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. W przyszłą niedzielę można otrzymać tzw. ODPUST PORCJUNKULI czyli odpust zupełny związany z kościołem zbudowanym przez Św. Franciszku ku czci Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli koło Asyżu. Aby otrzymać odpust zupełny należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny z sercem pojednanym z Bogiem w sakramencie pokuty; ze szczerym postanowieniem przemiany ducha, tzn. wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego oraz chęcią trwania przy Bogu w łasce uświęcającej; uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Ciało Pańskie oraz odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”.
  5. Bp Romuald Kamiński Ordynariusz naszej Diecezji zaprasza wszystkich do włączenia się w dzieło modlitwy za Ojczyznę w ramach Nowenny do MB Łaskawej w 100. lecie Cudu nad Wisłą podczas trwania Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę w dniach od 5 do 14 sierpnia. Wyjątkowym znakiem łączności w duchowej trosce o intencje zawierzane podczas Nowenny będą wieczorne Msze Św. oraz adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. 
    Komunikat Biskupa Ordynariusza tutaj.