Ogłoszenia parafialne

17 maj 2020

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zgodnie z najnowszymi przepisami epidemicznymi od dzisiaj /niedziela 17 maja/ w naszym kościele /o powierzchni 750 m2/ w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 75 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości 2 m między osobami oraz konieczności zakładania maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.
  Wszystkich Parafian prosimy o podporządkowanie się tym przepisom.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. W czasie trwania epidemii w tygodniu po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 3. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje.
 4. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msze św. dziękczynne za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II będą o godz. 7:00 i 18:00. 
  List Papieża Benedykta XVI na 100 lecie urodzin Św. Jana Pawła II tutaj.
  List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski tutaj.
 5. Od jutra rozpoczynają się dni modlitw błagalnych o urodzaje, dawniej zwane dniami krzyżowymi. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę błagalną szczególnie ważną wobec ciągle grożącej nam klęski suszy. 
 6. W sobotę siedmiu alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie, wśród nich Antoni Przybysz z naszej Parafii przyjmie święcenia diakonatu z rąk Bpa Marka Solarczyka w kaplicy seminaryjnej. Kandydaci obecnie uczestniczą w tygodniowych rekolekcjach przed święceniami.
  Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy wszystkim o obowiązku spowiedzi w kończącym się okresie wielkanocnym. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., która przygotowuje nas do przeżycia niedzieli Pięćdziesiątnicy.
 8. W związku z epidemią jesteśmy zmuszeni odwołać kolonie letnie dla dzieci organizowane w Krynicy Piaskach. Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie zapraszamy po odbiór wpłaconych zaliczek w tygodniu do kancelarii.
 9. Zespół CARITAS składa podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ubiegłą sobotę włączyli się w zbiórkę dla potrzebujących. W dalszym ciągu zachęcamy do zaangażowania się w zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione w sklepie produkty można przynieść i bezpiecznie zostawić w każdą sobotę podczas dyżuru wolontariuszy w pomieszczeniu CARITAS na plebanii w godz. 17:00–18:00.
 10. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
  Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
  Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku: 
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytułem: Sztajerwald, 13332

 11. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.