Ogłoszenia parafialne

26 kwi 2020

III Niedziela Wielkanocna

 1. Zgodnie z aktualnymi przepisami epidemicznymi w naszym kościele /o powierzchni 750 m2/ w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości między osobami 2 m oraz konieczności zakładania w miejscach publicznych maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. 
  Wszystkich Parafian prosimy o podporządkowanie się tym przepisom.
 2. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Margaretek zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
  Ogłoszenia Wspólnot Żywego Różańca tutaj.
 3. Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. Podczas trwania epidemii po nabożeństwie majowym będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. W czasie adoracji będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty oraz na zakończenie adoracji będzie udzielana Komunia Św. osobom, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii.
 4. Do końca kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do Mszy św. wieczornej. W maju zapraszamy na Koronkę i Suplikacje o godz. 15:00. Nie będzie adoracji po Koronce.
 5. W sobotę obchodzimy w liturgii przeniesioną z niedzieli wielkanocnej Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
 6. Ze względu na stan epidemii w piątek nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30.
 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w pierwszą sobotę miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00 oraz wieczorem po nabożeństwie majowym.
 8. Wczoraj wolontariusze naszego Zespołu CARITAS rozwieźli 50 paczek z artykułami żywnościowymi i kosmetycznymi do domów osób starszych i rodzin wielodzietnych. Paczki były sponsorowane przez CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję składamy serdeczne podziękowania.
 9. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W dalszym ciągu prosimy o pomoc finansową w utrzymaniu naszego kościoła. 
 10. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
  Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
  Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku: 
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytułem: Sztajerwald, 13332

 11. W związku ze stanem epidemii zachęcamy do korzystania z prenumeraty naszego diecezjalnego Tygodnika IDZIEMY w internecie.


   

  Idziemy można nabyć pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy

  na urządzenia mobilne:  https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html