Ogłoszenia parafialne

19 kwi 2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W związku z trwającym stanem epidemii dzisiaj nadal obowiązuje ograniczenie liczby uczestniczących w liturgii maksymalnie do 5 osób. Przypominamy także o obowiązku zachowania odległości między osobami do 2 m oraz konieczności zakładania w miejscach publicznych maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.
 2. Od poniedziałku 20 kwietnia będzie obowiązywać nowy przepis dopuszczający większą liczbę uczestników liturgii - liczba osób uczestniczących we Mszy Św. lub innym obrzędzie religijnym będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni. 
  W naszym kościele o powierzchni 750 m2 od jutra będzie mogło uczestniczyć w modlitwie maksymalnie 50 osób.
  Prosimy o podporządkowanie się tym przepisom epidemicznym z troski o zdrowie wszystkich Parafian.
 3. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II. Msza św. będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem mediów.

  Transmisja On-Line Liturgii tutaj.

 4. Władza kościelna udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj, w kościele lub kaplicy, przed Najśw. Sakramentem, wystawionym lub ukrytym w tabernakulum, odmówią modlitwę «Ojcze nasz» i «Wierzę w Boga» dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Ponadto chorzy i ich opiekunowie oraz ci wszyscy, którzy z uzasadnionej przyczyny nie mogą opuścić domów lub wykonują pilnie potrzebne zadania dla dobra społeczności, mogą uzyskać odpust zupełny po spełnieniu w/w warunków przed obrazem Miłosierdzia Bożego.
 5. Podczas trwania epidemii zapraszamy codziennie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do Mszy św. wieczornej. Po Koronce i odśpiewaniu Suplikacji jest udzielana Komunia św. osobom, które ze względu na przepisy epidemiczne nie uczestniczą we Mszy św. w kościele.
 6. Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w domach w intencji o ustanie epidemii oraz za chorych, za tych, którzy się nimi opiekują, za pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia - codziennie o godz. 20:30.
 7. Ze względu na trwający stan epidemii nastąpiła zmiana terminu I Komunii Św. Uroczystość została przeniesiona na sobotę 10 października o godz. 10:00. Termin Rocznicy I Komunii Św. będzie podany w późniejszym czasie.
  Więcej informacji tutaj.
 8. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Margaretek zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 9. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  W miarę możliwości prosimy o wsparcie finansowe na utrzymanie naszego kościoła. 
 10. W związku ze stanem epidemii zachęcamy do korzystania z prenumeraty naszego diecezjalnego Tygodnika IDZIEMY w internecie.


   

  Idziemy można nabyć pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy

  na urządzenia mobilne:  https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html

 11. Kino Kijów zaprasza do obejrzenia trzech filmów o tematyce religijnej i około religijnej na kanale YouTube – KINO KIJÓW — tutaj.
  Filmy są BEZPŁATNE i dostępne od soboty od godziny 00:00 do niedzieli do godziny 24:00.
  Można zobaczyć 3 filmy:
  1. „Największy Dar”, 2018, reż. Juan Manuel Cotelo. tutaj
  2. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, 2017, reż. Andres Garrigo tutaj
  3. „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, 2010, reż. Małgorzata Pabis tutaj