Ogłoszenia parafialne

15 gru 2019

III Niedziela Adwentu

 

 1. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci jest sprawowana w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. W pozostałe dni od czwartku do soboty Roraty rozpoczynają się o godz. 7:00.
 2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 3. Dzisiaj zapraszamy na koncert muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitego zespołu MECCORE STRING QUARTET.
  W programie usłyszymy utwory Ludwika van Beethovena: Kwartet smyczkowy F-dur op. 18 nr 1 oraz Kwartet smyczkowy a-moll op. 132 - cz. 3 Molto Adagio ("Modlitwa dziękczynna cudownie uzdrowionego w tonacji lidyjskiej").
  Koncert odbędzie się o godz. 19:00 /po Mszy wieczornej/.
 4. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali parafialnej.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 6. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 7. Wszystkie dzieci ze Scholi zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę o godz.16:00.
 8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 9. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najlepszą ozdobę choinkową. Podpisane rękodzieła prosimy o zawieszanie na choince przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Rozstrzygnięcie konkursu będzie podczas ostatnich Rorat we wtorek 24 grudnia.
 10. Osoby, które mogą przekazać do kościoła 2 choinki do świątecznego wystroju kościoła prosimy o kontakt w zakrystii.
 11. Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną akcję "Gwiazdka Królewicza" dla dzieci z rodzin potrzebujących. Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są jeszcze oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, mogą zabrać gwiazdkę, przygotować świąteczną paczkę i oznaczoną załączonym numerem przynieść do zakrystii w terminie do piątku. 
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 Zespół Caritas zaprasza dzieci na spotkanie opłatkowe połączone z wręczeniem świątecznych prezentów przygotowanych w ramach akcji „Gwiazdka Królewicza”.
 13. Dzięki zbiórce żywności w sklepie LIDL w Kobyłce, w ramach ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM” wolontariusze CARITAS obdarowali paczkami świątecznymi 108 osób: seniorów, osoby niepełnosprawne, matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne i wielu innych. W dalszym ciągu osoby znajdujące się w potrzebie zapraszamy po odbiór produktów spożywczych na Święta. Produkty są wydawane w pomieszczeniach CARITAS podczas dyżurów w piątki w godz. 17:00–18:00.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
 15. Zespół CARITAS posiada do przekazania wózek inwalidzki. Więcej informacji można uzyskać podczas dyżuru wolontariuszy lub kom. 601 243 901.
 16. Dzisiaj Rycerze z Zakonu Jana Pawła II prowadzą zbiórkę ofiar na zakup samochodu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenów Ukrainy objętych wojną.