Ogłoszenia parafialne

08 gru 2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Marek Dziewiecki, ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie", wykładowca UKSW, autor wielu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. 
  Pełny program rekolekcji tutaj.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci jest sprawowana w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. W pozostałe dni do soboty Roraty rozpoczynają się o godz. 7:00.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 będzie obrzęd zawierzenia Matce Bożej nowych członków Wspólnot Żywego Różańca i nowo powstałych 2 grup Apostolstwa MARGARETKA. Prosimy o modlitwę w intencji tych osób.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. wolontariusze CARITAS zapraszają na wspólną Agapę na plebanii.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I i II będzie dzisiaj o godz.19:00 w kościele.
 6. Spotkanie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek o godz. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitego zespołu MECCORE STRING QUARTET.
  W programie usłyszymy utwory Ludwika van Beethovena: Kwartet smyczkowy F-dur op. 18 nr 1 oraz Kwartet smyczkowy a-moll op. 132 - cz. 3 Molto Adagio ("Modlitwa dziękczynna cudownie uzdrowionego w tonacji lidyjskiej").
  Koncert odbędzie się o godz. 19:00 /po Mszy wieczornej/.
 9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 10. Osoby, które mogą przekazać do kościoła 2 choinki do świątecznego wystroju kościoła prosimy o kontakt w zakrystii.
 11. Parafialny Zespół Caritas organizuje świąteczną akcję "Gwiazdka Królewicza" dla dzieci z rodzin potrzebujących. Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są zawieszone oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, mogą zabrać gwiazdkę, przygotować świąteczną paczkę i oznaczoną załączonym numerem przynieść do zakrystii w terminie do 15 grudnia. Zespół Caritas zorganizuje wieczerzę dla dzieci, podczas której zostaną wręczone prezenty.
 12. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze CARITAS oraz młodzież z Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 2 przygotowali i przeprowadzili zbiórkę żywności w sklepie LIDL w Kobyłce w ramach ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM”. Wszystkim wolontariuszom składamy podziękowania, a szczególnie młodzieży szkolnej za zaangażowanie i poświęcenie włożone w przeprowadzenie zbiórki świątecznej.
  Wszystkich znajdujących się w potrzebie zapraszamy po odbiór produktów spożywczych na Święta. Produkty będą wydawane w pomieszczeniach Caritas w piątki w godz. 17:00–18:00.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
 14. Zespół CARITAS posiada do przekazania wózek inwalidzki. Więcej informacji można uzyskać podczas dyżuru wolontariuszy lub kom. 601 243 901.
 15. W przyszłą niedzielę Rycerze z Zakonu Jana Pawła II będą prowadzić zbiórkę ofiar na zakup samochodu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenów Ukrainy objętych wojną.