Ogłoszenia parafialne

01 gru 2019

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
  Słowo Pasterskie na rozpoczynający się Adwent 2019 roku JE Bpa Romualda Kamińskiego — Ordynariusza Warszawsko-Praskiego tutaj.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej. W pozostałe dni do soboty Roraty rozpoczynają się o godz. 7:00.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. W tym roku nauki rekolekcyjne „POKONYWANIE TRUDNOŚCI W MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE” będzie prowadził Ks. Marek Dziewiecki, ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie", wykładowca UKSW, autor wielu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień.
  Program rekolekcji tutaj.
 4. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 5. Dzisiaj zapraszamy członków wszystkich wspólnot Żywego Różańca na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • W I Czwartek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17:00. Msza Św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej;
  • W I Piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30.
  • W I Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy św. wieczornej.
 7. We wtorek o godz. 13:00 JE Bp Marek Solarczyk będzie sprawował w naszym kościele uroczystą Mszę św. w intencji pracowników Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z okazji święta Patronki Górników - Św. Barbary. Zachęcamy do udziału w modlitwie.
 8. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
 9. Chłopców z kl. III i IV zapraszamy do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórki dla kandydatów na ministrantów odbywają się w piątki o godz. 17:00 w kościele. Więcej informacji udziela Ks. Jakub.
 10. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00.
 11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 12. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I i II połączone z konferencją Ks. Marka Dziewieckiego „OD ZAKOCHANIA DO MIŁOŚCI” będzie w przyszłą niedzielę o godz.19:00 w kościele.
 13. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
 14. Od dzisiaj w kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 15. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
 16. Zespół CARITAS prosi o zgłaszanie dzieci do świątecznej akcji GWIAZDKA KRÓLEWICZA podczas dyżurów wolontariuszy w piątki w godz. 17:00–18:00 w pomieszczeniach CARITAS.
 17. W sobotę organizujemy wyjazd na sztukę "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA", którą wystawiają klerycy naszego seminarium. Zbiórka wyjeżdżających jest o godz. 13:45 przed kościołem. Powrót ok. godz. 18:00. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji tutaj.
 18. Członkowie Legionu Maryi zapraszają na Doroczny Zlot Generalny, który odbędzie się w sobotę od godz. 9:30 w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 19. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd narciarski do Poronina organizowany dla młodzieży w terminie 8–14 lutego 2020 r. Zapisy prowadzi Ks. Jakub.