Ogłoszenia parafialne

24 lis 2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 2. Dzisiaj zapraszamy na Uroczysty Koncert ku czci Św. Kazimierza Królewicza w wykonaniu Solistów, Chóru i Orkiestry Symfonicznej Nauczycieli i Uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. W programie między innymi Kantata do Św. Cecylii Franciszka Lessela i Kantata o Św. Kazimierzu Królewiczu Casimire terris mire Kazimierza Jezierskiego. Początek koncertu o godz. 19:00. Program koncertu tutaj
 3. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11:30 Karol Jaszczołt, uczeń kl.  IV zostanie przyjęty do grona Ministrantów.
 4. Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje adwentowe dla kandydatów do bierzmowania codziennie o godz. 19.00. Rekolekcje dotyczą obydwu roczników kandydatów i są obowiązkowe. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.
 5. Ze względu na rekolekcje dla bierzmowanych wypominki listopadowe będą czytane od poniedziałku do środy przed Mszą św. wieczorną /o godz. 17:30/.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 8 grudnia.
  W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Marek Dziewiecki, ekspert Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie", wykładowca UKSW, autor wielu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Więcej informacji tutaj.
 7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja połączona z procesją eucharystyczną.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków wszystkich wspólnot Żywego Różańca na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00.
 9. Dzisiaj w ramach akcji POLAK Z SERCEM Diakonia Misyjna Ruchu Światło - Życie naszej Diecezji zbiera artykuły spożywcze, chemiczne oraz papiernicze o długim terminie przydatności. Przyniesione artykuły można składać do kosza wystawionego przy wyjściu z kościoła.
  Więcej informacji jakie artykuły są potrzebne tutaj
 10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
 11. Dyżury wolontariuszy CARITAS są w każdy piątek w godz. 17:00 – 18:00 w pomieszczeniu na plebanii. 
 12. Zespół CARITAS posiada wolne łóżko rehabilitacyjne dla osoby obłożnie chorej. Informacje: kom. 601 243 901.
 13. Zachęcamy do obejrzenia sztuki "Opowieść wigilijna", którą wystawiają klerycy naszego seminarium. Organizujemy wyjazd na sztukę w sobotę 7 grudnia. Zapisy w zakrystii.
  Więcej informacji tutaj.