Ogłoszenia parafialne

27 paź 2019

XXX Niedziela Zwykła

 1. Do czwartku zapraszamy na kończące się w tym roku nabożeństwa październikowe, które są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35. Dzieci przychodzą na Różaniec w poniedziałek i środę razem z dorosłymi.
 2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. W środę podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność pośród nas i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
 4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30. Po Mszy św. będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 5. W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. 
 6. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą. 
 7. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1 – 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
 8. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 9. Odwiedziny chorych w listopadzie, ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych zostały przeniesione na przyszły piątek 8 listopada.
 10. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 11. Dzisiaj są zbierane na tacę ofiary przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 12. Osoby, które zapisały się na wyjazd narciarski do Poronina prosimy o przynoszenie wypełnionej karty wypoczynku, regulaminu i wpłatę zaliczki (300 zł) do końca października do ks. Jakuba.