Ogłoszenia parafialne

13 paź 2019

XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. 
  Więcej informacji tutaj.
 2. Wczoraj w Katedrze Św. Floriana na Pradze nasz Parafianin Grzegorz Muczyński otrzymał promocję lektorską podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył Bp Romuald Kamiński. Posługę lektora przyjęło 134 ministrantów z całej diecezji. Więcej informacji tutaj.
  Naszego nowego Lektora polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 3. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi.
 4. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Ks. Przemysława Króla z budującej się Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, który głosi słowo na temat Nowenny Pompejańskiej. Po Mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz budowy nowej świątyni MB Pompejańskiej w Warszawie.
 5. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 6. Dzisiaj przypada ostatni dzień trwających od maja Objawień Fatimskich. O godz. 21:00 zapraszamy na Różaniec połączony z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj wyjątkowo nie będzie nabożeństwa październikowego o godz. 17:15.
 7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – Rok II będzie w środę o godz. 19:00. 
 8. W czwartek o godz. 19:15 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 10. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 11. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
 12. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.