Ogłoszenia parafialne

15 wrz 2019

XXIV Niedziela Zwykła

 1. W środę zapraszamy na uroczyste otwarcie Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej podczas Mszy Św. o godz. 18:00 w Katedrze św. Floriana na Pradze. Więcej informacji tutaj.
  W naszej Parafii został powołany Zespół Parafialny, który weźmie udział w pracach Synodu Młodych. W skład Zespołu wchodzą: Elżbieta Bancerz, Zofia Bancerz, Jakub Rybałtowski, Milena Thel, Piotr Thel i Marcin Zdunek.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Joannę Jurkiewicz autorkę książki „Zwiastunowi z Gór – OAZA w Rzymie - moje wspomnienia”. Autorka podzieli się swoimi doświadczeniami ze spotkań ze św. Janem Pawłem II w sierpniu 1979 roku dając krótkie świadectwo po wszystkich Mszach św., a także spotka się z czytelnikami przy stole z książkami. 
  Więcej informacji tutaj.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 będziemy modlić się w intencji członków Prezydium Legionu Maryi z naszej Parafii pod wezwaniem Matki Łaski Bożej z okazji 20-lecia powstania wspólnoty.
 4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30.
 5. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - rok II będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Na spotkaniu będą do odebrania indeksy. 
 7. Dzisiaj podczas Mszy św. wieczornej zostanie poświęcona nowa chorągiew z wizerunkiem Św. Dominika i Św. Sabiny. Fundatorami są Ks. Robert Wielądek i Ks. Łukasz Żak. Składamy podziękowania za ten cenny dar dla naszej Parafii.
 8. W czwartek zapraszamy na spotkanie biblijne o godz. 19.00 do sali na plebanii.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 10. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 11. Spotkanie dla kandydatów rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania – rok I będzie w przyszłą niedzielę. po Mszy św. o godz. 18:00.
 12. W ramach ogólnopolskiej akcji CARITAS „Kromka Chleba dla Sąsiada” w przyszłą niedzielę wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólne dzielenie się chlebem – symbolem miłości. Zebrane podczas akcji środki będą przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
 13. Zespół CARITAS posiada wolne specjalistyczne łóżko dla osoby obłożnie chorej. Kontakt w sprawie wypożyczenia podczas dyżuru CARITAS w piątki w godz. 17:30 do 19:00 lub tel. 601 243 901.
 14. W związku z prowadzoną na terenie miasta Kobyłka inwentaryzacją jednorodzinnych budynków mieszkalnych, dzisiaj po każdej Mszy Św. przed kościołem jest możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej inwentaryzacji źródeł ciepła. Dostępne są też osoby, które udzielają informacji i pomagają w wypełnieniu ankiety. Serdecznie zachęcamy. Za każdą wypełnioną i oddaną w dniu dzisiejszym ankietę można otrzymać sadzonkę drzewa, nasiona lub cebulki kwiatów.