Ogłoszenia parafialne

30 cze 2019

XIII Niedziela Zwykła

 1. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę Ks. Robert został mianowany wikariuszem w Parafii NMP Matki Kościoła w Markach i dlatego kończy pracę duszpasterską w naszej Parafii. Msza św. dziękczynna za posługę Ks. Roberta w naszej wspólnocie będzie dzisiaj o godz. 11:30.
 2. Nowym wikariuszem został mianowany Ks. Jakub Sędek, neoprezbiter, który pracę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie w niedzielę 25 sierpnia.
 3. Dzisiaj o godz. 17:15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W odpowiedzi na wezwanie biskupów zebranych na zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podczas nabożeństwa będzie śpiew suplikacji Święty Boże jako nasze włączenie się w publiczne przebłaganie Boga za popełnione świętokradztwa w naszej Ojczyźnie.
  Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce tutaj
 4. W poniedziałek młodzież i dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na kolonie do Ośrodka Wczasowego RYDZ w Żegiestowie. Zbiórka wyjeżdżających będzie o godz. 7:15 przed kościołem. Powrót planowany jest w sobotę 13 lipca. Życzymy udanego wyjazdu i prosimy o modlitwę w intencji dzieci i opiekunów.
 5. We czwartek z racji I Czwartku miesiąca o godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 6. W I Piątek miesiąca będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź będzie od godz. 17:30.
 7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, które będzie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy św. wieczornej.
 8. Od przyszłej niedzieli w miesiącach wakacyjnych nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
 9. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11:30.
 10. W przyszłą niedzielę rodzice z naszej Parafii w ramach wsparcia inicjatywy obywatelskiej, będą zbierać po każdej Mszy św. podpisy pod projektem zmiany ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeksu Karnego. Zmiana ma na celu zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed demoralizacją i przemocą seksualną przede wszystkim w przedszkolach, szkołach oraz w środkach masowego komunikowania. Potrzebny będzie nr PESEL. Więcej informacji tutaj.
  Prosimy także o zgłaszanie się w zakrystii rodziców, którzy mogą pomóc w zbieraniu podpisów.
 11. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanych wakacji, pięknej pogody, a przede wszystkim przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!