Ogłoszenia parafialne

16 cze 2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na IV RODZINNY PIKNIK CARITAS organizowany przez nasz Zespół Caritas. Program Pikniku tutaj
   

  Nasi wspaniałomyślni Sponsorzy, Darczyńcy i Ofiarodawcy. Zobacz tutaj
  Życzymy wszystkim udanej zabawy!
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. Rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie z naszej Parafii w dniach 1-13 lipca zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.
 4. Msza św. i Agapa na zakończenie roku formacyjnego dla Scholi dziecięcej będzie we wtorek o godz. 19:00.
 5. Dzieci, młodzież oraz wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie we wtorek od godz. 17:30.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00. Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie o godz. 11.30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, wspólnoty modlitewne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Orszak Procesyjny, kościelną Służbę Totus Tuus, kandydatów do Bierzmowania oraz dzieci komunijne. 
 7. Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
 8. Kandydaci do Bierzmowania przed Procesją Bożego Ciała przychodzą na godz. 11:15 w celu włączenia się w pomoc Orszakowi Procesyjnemu. Po procesji oddajemy indeksy na wakacje.
 9. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w środę o godz. 17:15.
 10. Lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów zapraszamy na odprawę przed uroczystością Bożego Ciała oraz Agapę na zakończenie roku w środę po Mszy św. wieczornej.
 11. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała. 
 12. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 13. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 14. Ministrantów i lektorów, a także ojców z synami i wszystkich chętnych zapraszamy na męski spływ kajakowy rzeką Wkrą w sobotę 22 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyn. 100 zł /kajak 2-osobowy/ lub 150 zł /kajak 1-osobowy/. Opłata zawiera: wypożyczenie sprzętu, ubezpieczenie, opiekę ratownika, transport i obiad w formie ogniska. Zapisy w zakrystii.
 15. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar na pomoc w leczeniu Natalii Gontarskiej, matki dwójki małych dzieci, która uległa wypadkowi i doznała poważnego obrzęku mózgu. Zebrane fundusze potrzebne są na sfinansowanie terapii w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym w Krakowie. Szczegółowe informacje tutaj.