Ogłoszenia parafialne

09 cze 2019

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. W ubiegły piątek nasz Parafianin Antoni Przybysz przyjął posługę akolitatu z rąk Bpa Romualda Kamińskiego podczas Mszy św. w Kaplicy Seminaryjnej w Krakowie. Akolita jest ustanawiany po to, aby usługiwał przy ołtarzu oraz pomagał kapłanowi i diakonowi. Przede wszystkim ma przygotowywać ołtarz i naczynia liturgiczne oraz w razie potrzeby rozdawać wiernym Eucharystię, której jest nadzwyczajnym szafarzem. Prosimy o modlitwę w intencji naszego akolity.
 4. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych o godz. 16:00. Po Mszy św. będzie Agapa na plebani przygotowana przez wolontariuszy Zespołu CARITAS.
 5. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 6. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na IV Rodzinny Piknik Caritas organizowany przez nasz Zespół Caritas. W programie Pikniku będzie błyskotliwy i wypełniony dowcipem Show HUMOR Z KOLORATKĄ Ks. Bogusława Kowalskiego – proboszcza Katedry Św. Floriana na Pradze, a także występy miejscowych i zaproszonych artystów, zabawa fantowa i licytacja na cele charytatywne, kiermasze ciast i przysmaków, zielnik domowy oraz liczne atrakcje dla dzieci.
  Piknik będzie odbywał się od godz. 12:30 do 18:00 na terenie kościelnym.
  W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie fantów na zabawę fantową i na licytację, a także o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
  Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci i młodzieży oraz na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii. 
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała. 
 9. Ministrantów i lektorów, a także ojców z synami i wszystkich chętnych zapraszamy na męski spływ kajakowy rzeką Wkrą w sobotę 22 czerwca. Koszt wyn. 100 zł /kajak 2-osobowy/ lub 150 zł /kajak 1-osobowy/. Opłata zawiera: wypożyczenie sprzętu, ubezpieczenie, opiekę ratownika, transport i obiad w formie ogniska. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii.
 10. Burmistrz Miasta Kobyłka zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o włączenie się w akcję, w której można wygrać Plac Zabaw dla Dzieci o wartości 250 tys. zł z lokalizacją przy ul. Przyjacielskiej w Kobyłce. Należy zagłosować za pośrednictwem strony internetowej do 20 czerwca. Więcej informacji tutaj.