Ogłoszenia parafialne

26 maj 2019

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 grupa 40. dzieci z klas III przystąpi do I Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci będą uczestniczyły w Mszach św. Białego Tygodnia o godz. 18:00. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza – ufundowanie nowego klęcznika ślubnego do kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców. W związku z uroczystością dzisiejsza Msza św. z godz. 11:30 rozpocznie się wyjątkowo o godz. 12:00.
 3. Dzisiaj Biskupi zebrani na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski skierowali List do wiernych w Polsce zatytułowany „WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ”. Treść listu tutaj.
 4. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 5. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 6. Z racji I Soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 oraz po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18:40. 
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Do udziału w uroczystościach zapraszamy również dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I Komunii Św. poza naszą Parafią. Próba przed uroczystością będzie w piątek o godz. 19:00. Spowiedź przed Rocznicą będzie w sobotę od godz. 17:00.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 10. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Ministrantów i Scholę dziecięcą zapraszamy na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej i Piknik Rodzinny do Loretto w sobotę 8 czerwca. Wyjazd autokarem o godz. 9:00, powrót ok. godz. 16:00. Zapisy prowadzi Ks. Robert i p. Agnieszka Komosińska.
 12. Parafialny Zespół Caritas organizuje IV RODZINNY PIKNIK CARITAS, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na terenie naszej Parafii. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterie lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do przyszłej niedzieli. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy. 
 13. Rodziców, którzy zapisali dzieci na kolonie informujemy, że wyjazd będzie w terminie od 01 do 13 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym OSTROWIANKA w Szczawniku.
 14. W sobotę zostanie otwarta nowa filia przychodni DEKAMED przy ul.  Poprzecznej 18 w Kobyłce. Więcej informacji tutaj.